  • WSN0002383R0FTB
WSN0002383R0FTB
advertisement
Manufacturer No:
WSN0002383R0FTB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSN0002383R0FTB
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Wirewound, 383Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN0002383R0FTB
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    383Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W