  • WSN2515255R0FEK
WSN2515255R0FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN2515255R0FEK
HK JDW NO:
866-WSN2515255R0FEK
Description:
Wirewound, 255Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN2515255R0FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    255Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W