  • WSN251534R80DEK
WSN251534R80DEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN251534R80DEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSN251534R80DEK
Package:
2515
Datasheet:
Description:
Wirewound, 34.8Ohm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSN251534R80DEK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2515
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    34.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W