  • WSN251540R10JEB
WSN251540R10JEB
advertisement
Manufacturer No:
WSN251540R10JEB
HK JDW NO:
866-WSN251540R10JEB
Description:
Wirewound, 40.1Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN251540R10JEB
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    40.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W