  • WSN2515953R0FEA
WSN2515953R0FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN2515953R0FEA
HK JDW NO:
866-WSN2515953R0FEA
Datasheet:
WSN2515953R0FEA
Description:
Wirewound, 953Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN2515953R0FEA
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    953Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W