  • WSN45275R900FEB
WSN45275R900FEB
advertisement
Manufacturer No:
WSN45275R900FEB
HK JDW NO:
866-WSN45275R900FEB
Description:
Wirewound, 5.9Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN45275R900FEB
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    5.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W