  • WSN692713R30FEK
WSN692713R30FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN692713R30FEK
HK JDW NO:
866-WSN692713R30FEK
Description:
Wirewound, 13.3Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN692713R30FEK
  • Resistance
    13.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C