  • WSN69271K600JEK
WSN69271K600JEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN69271K600JEK
HK JDW NO:
866-WSN69271K600JEK
Description:
Wirewound, 1.6kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN69271K600JEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    1.6kOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W