  • WSN692741R70JEA
WSN692741R70JEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN692741R70JEA
HK JDW NO:
866-WSN692741R70JEA
Datasheet:
WSN692741R70JEA
Description:
Wirewound, 41.7Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN692741R70JEA
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    41.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W