  • WSN6927500R0FEA
WSN6927500R0FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN6927500R0FEA
HK JDW NO:
866-WSN6927500R0FEA
Description:
Wirewound, 500Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN6927500R0FEA
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W