  • WSR2R2800JTA
WSR2R2800JTA
advertisement
Manufacturer No:
WSR2R2800JTA
HK JDW NO:
873-WSR2R2800JTA
Datasheet:
WSR2R2800JTA
Description:
WSR Series, Metal Element, 280mOhms, 2W, ±5%, -65°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
WSR2R2800JTA
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    280mOhms
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm