  • WSR3R0357FEA
WSR3R0357FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSR3R0357FEA
HK JDW NO:
873-WSR3R0357FEA
Datasheet:
WSR3R0357FEA
Description:
WSR Series, Metal Element, 35.7mOhms, 3W, ±1%, -65°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
WSR3R0357FEA
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    35.7mOhms
  • Power (Watts)
    3W
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm
  • Tolerance
    ±1%