  • WSU090-3500-R
WSU090-3500-R
advertisement
Manufacturer No:
WSU090-3500-R
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-WSU090-3500-R
Package:
100
Datasheet:
WSU090-3500-R
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 32W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSU090-3500-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Wall
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    WSU
  • Size / Dimension
    3.03Lx1.89W x 1.22 H 77.0mmx48.0mmx31.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    32W
  • Power Rating
    31.5W
  • Max Power Dissipation
    32W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cETLus
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    3.5A
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    3.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    3.5A
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    32W
  • Voltage - Output
    9V
  • Min Input Voltage
    100V
  • Max Input Voltage
    240V
  • Current - Output 1
    3.5A
  • Max Output Power
    31.5W
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    60 1.52m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Nominal Output Voltage
    9V
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Min Input Voltage (AC)
    100V
  • Max Input Voltage (AC)
    240V
  • Height
    30.988mm
  • Length
    84.074mm
  • Width
    53.086mm