  • WSU180-1000
WSU180-1000
advertisement
Manufacturer No:
WSU180-1000
HK JDW NO:
814-WSU180-1000
Package:
100
Datasheet:
WSU180-1000
Description:
Quantity:
In Stock : 146
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
WSU180-1000
    Select All
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    18W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Number of Outputs
    1
    Level VI
  • Max Output Current
    1A
  • Voltage - Output 1
    18V
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    1A
  • Output Power
    18W
  • Min Input Voltage
    100V
  • Max Input Voltage
    240V
  • Current - Output 1
    1A
  • Max Output Power
    18W
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Nominal Output Voltage
    18V
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Min Input Voltage (AC)
    100V
  • Max Input Voltage (AC)
    240V
  • Height
    30.988mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Wall
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    3.03Lx1.89W x 1.22 H 77.0mmx48.0mmx31.0mm