  • WW12FT866R
WW12FT866R
advertisement
Manufacturer No:
WW12FT866R
HK JDW NO:
762-WW12FT866R
Datasheet:
WW12FT866R
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 866Ohm, 0.4W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
WW12FT866R
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
    WW
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.312L 2.79mmx7.92mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    866Ohm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Diameter
    2.79mm