  • X9530V14I
X9530V14I
advertisement
Manufacturer No:
X9530V14I
HK JDW NO:
391-X9530V14I
Package:
TSSOP
Datasheet:
X9530V14I
Description:
0.65mm PMIC 5V TSSOP
Purchasing and Inquiry
X9530V14I Overview
A common feature of the TSSOP is its low package cost.In 1 channels, data is transmitted.It is programmed with 14 terminations.Using 5V as the supply voltage, this system works.Providing 14 pins is necessary to meet specific requirements.It is equipped with the Surface Mount mount.This device is ideal for a wide range of applications due to its ability to operate with 9mA supply voltage.Maintaining the maximum Operating Temperature at 100°C results in extremely low losses.Keeping the Maximum Operating Temperature at -40°C ensures normal operation.
X9530V14I Features
Supplied in the TSSOP package
Operating supply current of 9mA
X9530V14I Applications
There are a lot of Intersil (Renesas Electronics America) X9530V14I Laser Driver ICs applications.
  • Light networks
  • Telematics
  • PLL (Phase-Locked Loop)
  • Analog datalogger
  • Raspberry Pi
  • Transmission
  • Clock power supplies
  • Pumps
  • Automated test equipment
  • Disk drivers
Step5Bar-code shipping tag
X9530V14I
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to X9530V14I.
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    14
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
    14
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    1
  • Operating Supply Current
    9mA
  • Telecom IC Type
    TELECOM CIRCUIT
  • Length
    5mm
  • Width
    4.4mm