  • X9530V14IZ
X9530V14IZ
advertisement
Manufacturer No:
X9530V14IZ
HK JDW NO:
391-X9530V14IZ
Package:
TSSOP
Datasheet:
X9530V14IZ
Description:
0.65mm PMIC 14 Pin 5V TSSOP
Purchasing and Inquiry
X9530V14IZ Overview
A common feature of the TSSOP is its low package cost.It is possible to transmit data over 1 channels.Programming with 14 terminations is used.The 5V supply voltage is used to power this system.For specific applications, 14 pins are provided.You get it included with the Surface Mount mount.The laser driver has a 14-pin connector.This device is ideal for a wide range of applications due to its ability to operate with 9mA supply voltage.If the Operating Supply Voltage is set to 5.5V, fast and stable operation can be achieved.At 100°C, the maximum operating temperature can guarantee extremely low losses.If the Maximum Operating Temperature is kept at -40°C, normal operation is assured.
X9530V14IZ Features
Supplied in the TSSOP package
Operating supply current of 9mA
Operating supply voltage of 5.5V
X9530V14IZ Applications
There are a lot of Intersil (Renesas Electronics America) X9530V14IZ Laser Driver ICs applications.
  • LED lighting
  • Ultrasound
  • Engine cooling fan
  • Switching regulator
  • Power tool motor control
  • eBike
  • Portable medical devices
  • Bypass circuit
  • Home electric appliance
  • Alternators
Step5Bar-code shipping tag
X9530V14IZ
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Number of Pins
    14
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1
  • Number of Terminations
    14
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
  • Operating Supply Current
    9mA
  • Telecom IC Type
    TELECOM CIRCUIT
  • Length
    5mm
  • Width
    4.4mm