  • XAL1030-561MEC
XAL1030-561MEC
advertisement
Manufacturer No:
XAL1030-561MEC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-XAL1030-561MEC
Quantity:
In Stock : 2890
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XAL1030-561MEC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 9 hours ago)
  • Material - Core
    Composite
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    560 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    32A
  • Frequency - Self Resonant
    53MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4439
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.75mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.56 µH
  • Height
    3.1mm
  • Length
    11.8mm
  • Width
    10.5mm