  • XAL7070-562MEC
XAL7070-562MEC
advertisement
Manufacturer No:
XAL7070-562MEC
HK JDW NO:
3194-XAL7070-562MEC
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
XAL7070-562MEC
Description:
Quantity:
In Stock : 6560
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
XAL7070-562MEC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 13 hours ago)
  • Mount
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn96.5Ag3.5)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    5.6 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    11.4A
  • Frequency - Self Resonant
    21MHz
  • Current - Saturation
    13A
  • Case/Size Code
    3028
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    15.03mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    5.6 µH
  • RMS Current (Irms)
    11.4A
  • Height
    7mm
  • Length
    8mm
  • Width
    7.7mm