  • XAL8080-472MEB
XAL8080-472MEB
advertisement
Manufacturer No:
XAL8080-472MEB
HK JDW NO:
3194-XAL8080-472MEB
Step5Bar-code shipping tag
XAL8080-472MEB
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    4.7 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    14.6A
  • Frequency - Self Resonant
    24.14MHz
  • Current - Saturation
    17.4A
  • Case/Size Code
    3432
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    9.77mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    4.7 µH
  • RMS Current (Irms)
    14.6A
  • Height
    8mm
  • Length
    8.8mm
  • Width
    8.3mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Tolerance
    20%