  • XCZU15EG-3FFVC900E
XCZU15EG-3FFVC900E
advertisement
Manufacturer No:
XCZU15EG-3FFVC900E
Manufacturer:
Xilinx Inc.
HK JDW NO:
903-XCZU15EG-3FFVC900E
Package:
900-BBGA, FCBGA
Description:
0°C~100°C TJ System On Chip Zynq® UltraScale+™ MPSoC EG Series 204 I/O
Quantity:
In Stock : 5512
Step5Bar-code shipping tag
XCZU15EG-3FFVC900E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    900-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~100°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2016
  • Series
    Zynq® UltraScale+™ MPSoC EG
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of I/O
    204
  • Speed
    600MHz, 667MHz, 1.5GHz