  • XLF210-512-FB236-C20
XLF210-512-FB236-C20
advertisement
Manufacturer No:
XLF210-512-FB236-C20
HK JDW NO:
896-XLF210-512-FB236-C20
Package:
236-LFBGA
Description:
2MB 2M x 8 FLASH XCore 32-Bit 10-Core Microcontroller XLF Series 236 Pin 236-LFBGA
Quantity:
In Stock : 2364
Step5Bar-code shipping tag
XLF210-512-FB236-C20
  • Package / Case
    236-LFBGA
  • Number of Pins
    236
  • Supplier Device Package
    236-FBGA (10x10)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
    XLF
  • Published
    2015
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Memory Size
    2MB
  • Number of I/O
    128
  • Speed
    2000MIPS
  • RAM Size
    512K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    0.95V~3.6V