  • XO37CREHNA25M
XO37CREHNA25M
advertisement
Manufacturer No:
XO37CREHNA25M
HK JDW NO:
866-XO37CREHNA25M
Datasheet:
XO37CREHNA25M
Description:
XO37CREHNA25M datasheet pdf and Oscillators product details from Vishay stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
XO37CREHNA25M
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL; TRI-STATE ENABLE/DISABLE FUNCTION; SYMMETRY 55/45 ALSO AVILABLE
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Symmetry-Max
    60/40%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    15pF