  • XO57DRECNA16M384
XO57DRECNA16M384
advertisement
Manufacturer No:
XO57DRECNA16M384
HK JDW NO:
866-XO57DRECNA16M384
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
XO57DRECNA16M384
Description:
XO57DRECNA16M384 datasheet pdf and Oscillators product details from Vishay stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
XO57DRECNA16M384
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; BULK
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    16.384MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Symmetry-Max
    40/60%
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Load Capacitance
    50pF