  • XP0555500L
XP0555500L
advertisement
Manufacturer No:
XP0555500L
HK JDW NO:
590-XP0555500L
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 12277
Step5Bar-code shipping tag
XP0555500L
  • Package / Case
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
  • Supplier Device Package
    SMINI6-G1
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Current Rating
    200mA
  • Power - Max
    150mW
  • Transistor Type
    2 NPN (Dual)
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    250mV
  • Max Collector Current
    200mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    40 @ 10mA 1V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    100nA ICBO
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    250mV @ 1mA, 10mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    20V
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    20V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    200mA
  • Max Breakdown Voltage
    20V
  • Frequency - Transition
    500MHz