  • Y00138K19200A9L
Y00138K19200A9L
advertisement
Manufacturer No:
Y00138K19200A9L
HK JDW NO:
890-Y00138K19200A9L
Package:
Radial
Step5Bar-code shipping tag
Y00138K19200A9L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    8.192kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    30.48mm
  • Width
    6.604mm