  • Y00191K49970V0L
Y00191K49970V0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00191K49970V0L
HK JDW NO:
890-Y00191K49970V0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
1.4997kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00191K49970V0L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.375Diax0.625L 9.53mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.4997kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Length
    15.875mm