  • Y005811K0000F0L
Y005811K0000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y005811K0000F0L
HK JDW NO:
890-Y005811K0000F0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
11kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y005811K0000F0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VTA
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.500L 6.60mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    11kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Length
    12.7mm