  • Y008914K0000VR0L
Y008914K0000VR0L
advertisement
Manufacturer No:
Y008914K0000VR0L
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y008914K0000VR0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
14kOhm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y008914K0000VR0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Dissipation-Max
    600mW
  • Height
    8.5344mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.667mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    0.005%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    14kOhm