  • Y0793470R000F0L
Y0793470R000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0793470R000F0L
HK JDW NO:
890-Y0793470R000F0L
Description:
470Ohms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0793470R000F0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.098W 7.62mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    470Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Height
    8.5344mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.4892mm