  • Y08500R22000F9W
Y08500R22000F9W
advertisement
Manufacturer No:
Y08500R22000F9W
HK JDW NO:
890-Y08500R22000F9W
Step5Bar-code shipping tag
Y08500R22000F9W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.250W 4.06mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    220mOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6440
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.016mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm