  • Y11200R75000F9W
Y11200R75000F9W
advertisement
Manufacturer No:
Y11200R75000F9W
HK JDW NO:
890-Y11200R75000F9W
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
VCS1610 Series, Metal Foil, 750mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y11200R75000F9W
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VCS1610
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.100W 4.06mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    750mOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    1.016mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Length
    4.064mm
  • Width
    2.54mm