  • Y11201R00000D9W
Y11201R00000D9W
advertisement
Manufacturer No:
Y11201R00000D9W
HK JDW NO:
890-Y11201R00000D9W
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR VCS1610 Series, Metal Foil, 1Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~150°C
Quantity:
In Stock : 236
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y11201R00000D9W
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VCS1610
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.100W 4.06mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm