  • Y11212K49000B9R
Y11212K49000B9R
advertisement
Manufacturer No:
Y11212K49000B9R
HK JDW NO:
890-Y11212K49000B9R
Package:
2512 J-Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y11212K49000B9R
  • Package / Case
    2512 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMR1D
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2.49kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm