  • Y116956K2000B0L
Y116956K2000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y116956K2000B0L
HK JDW NO:
890-Y116956K2000B0L
Package:
3017 J-Lead
Datasheet:
Description:
SMR1D Series, Metal Foil, 56.2kOhms, 0.6W, ±0.1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y116956K2000B0L
  • Package / Case
    3017 J-Lead
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SMR1D
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    56.2kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm