  • Y14740R10000F9W
Y14740R10000F9W
advertisement
Manufacturer No:
Y14740R10000F9W
HK JDW NO:
890-Y14740R10000F9W
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR CSM3637P Series, Metal Foil, 100mOhm, ±1%, -65°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y14740R10000F9W
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    CSM3637P
  • Size / Dimension
    0.360Lx0.370W 9.14mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    4W
  • Height
    1.524mm
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm