  • Y16244K75000A0R
Y16244K75000A0R
advertisement
Manufacturer No:
Y16244K75000A0R
HK JDW NO:
890-Y16244K75000A0R
Description:
FIXED RESISTOR VSMP Series, Metal Foil, 4.75kOhm, 0.2W 1/5W, ±0.05%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16244K75000A0R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.05%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    4.75kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm