  • Y16251K02000T0R
Y16251K02000T0R
advertisement
Manufacturer No:
Y16251K02000T0R
HK JDW NO:
890-Y16251K02000T0R
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 1.02kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16251K02000T0R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.02kOhms
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm