  • Y162730K9000B0W
Y162730K9000B0W
advertisement
Manufacturer No:
Y162730K9000B0W
HK JDW NO:
890-Y162730K9000B0W
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 30.9kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y162730K9000B0W
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    30.9kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm