  • Y174518K0000T0R
Y174518K0000T0R
advertisement
Manufacturer No:
Y174518K0000T0R
HK JDW NO:
890-Y174518K0000T0R
Package:
2512 J-Lead
Datasheet:
Description:
SMR1DZ Series, Metal Foil, 18kOhms, 0.16W, ±0.01%, -55°C~175°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y174518K0000T0R
  • Package / Case
    2512 J-Lead
  • Supplier Device Package
    SMD, Stand Off
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SMR1DZ
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    18kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.16W
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm