  • Y174670K0000B9L
Y174670K0000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y174670K0000B9L
HK JDW NO:
890-Y174670K0000B9L
Package:
3017 J-Lead
Datasheet:
Description:
SMR1DZ Series, Metal Foil, 70kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y174670K0000B9L
  • Package / Case
    3017 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SMR1DZ
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    70kOhms
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm