  • Y4013635R000B9W
Y4013635R000B9W
advertisement
Manufacturer No:
Y4013635R000B9W
HK JDW NO:
890-Y4013635R000B9W
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
FRST Series, Metal Foil, 635Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~200°C
Step5Bar-code shipping tag
Y4013635R000B9W
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRST
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    635Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    1.6002mm