  • Y4065178R000F0W
Y4065178R000F0W
advertisement
Manufacturer No:
Y4065178R000F0W
HK JDW NO:
890-Y4065178R000F0W
Package:
2010 (5025 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
Y4065178R000F0W
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRSH
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    178Ohm
  • Power (Watts)
    0.8W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.8W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm