  • Y44870R01195B0R
Y44870R01195B0R
advertisement
Manufacturer No:
Y44870R01195B0R
HK JDW NO:
890-Y44870R01195B0R
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
CSM2512S Series, Metal Foil, 11.95mOhms, 1W, ±0.1%, -65°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y44870R01195B0R
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    CSM2512S
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    11.95mOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm