  • YC124-JR-0722RL
YC124-JR-0722RL
advertisement
Manufacturer No:
YC124-JR-0722RL
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-YC124-JR-0722RL
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC124-JR-0722RL
Description:
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 0804
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YC124-JR-0722RL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Series
    YC124
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Dissipation
    62.5mW
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm