  • YDZVFHTR30
YDZVFHTR30
advertisement
Manufacturer No:
YDZVFHTR30
HK JDW NO:
687-YDZVFHTR30
Datasheet:
YDZVFHTR30
Purchasing and Inquiry
YDZVFHTR30 Overview
To supply this electrical device, reverse leakage current of 10μA @ 21V is required.10% indicates the maximum possible voltage (Tol) of 10%.Zener (Nom) voltage is reduced to 30V during operation.In order to operate this device, the working test voltage should be set to 10mA.
YDZVFHTR30 Features
reverse leakage current of 10μA @ 21V
10μA @ 21V is the maximum voltage (Tol)
the working test voltage to 10mA
minimal dynamic impedance is 10mA
YDZVFHTR30 Applications
There are a lot of ROHM Semiconductor YDZVFHTR30 applications of zener single diodes.
Step5Bar-code shipping tag
YDZVFHTR30
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±10%
  • Power Dissipation-Max
    0.5W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 21V
  • Power - Max
    500mW
  • Reference Voltage
    30V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    30V
  • Voltage Tol-Max
    10%
  • Working Test Current
    10mA