  • YFF31PC0J226M
YFF31PC0J226M
advertisement
Manufacturer No:
YFF31PC0J226M
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-YFF31PC0J226M
Package:
Datasheet:
Description:
22μF Ceramic Capacitor 20% SURFACE MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
YFF31PC0J226M
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    3
  • Weight
    10.007382mg
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.6mm
  • Current Rating
    4A
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    X5R
  • Voltage
    6.3V
  • Current
    4A
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    12mOhm
  • Height
    1.4478mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm