  • YPAL1.80N
YPAL1.80N
advertisement
Manufacturer No:
YPAL1.80N
HK JDW NO:
58-YPAL1.80N
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
YPAL1.80N
Description:
PTC RESET FUSE 30V 450MA RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YPAL1.80N
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to YPAL1.80N.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Max
    30V
  • Current - Trip (It)
    900mA
  • Resistance @ 25°C
    1.8Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YP
  • Size / Dimension
    0.354Dia x 0.138 T 9.00mmx3.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Ceramic
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Current - Max
    3A
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    450mA