  • Z100-4-IS510-U
Z100-4-IS510-U
advertisement
Manufacturer No:
Z100-4-IS510-U
HK JDW NO:
778-Z100-4-IS510-U
Package:
Datasheet:
Z100-4-IS510-U
Description:
Power Supply;100V;4A;400W;Z+ Series;Programmable;85-265VAC Input;V Prgm'ing I/f
Step5Bar-code shipping tag
Z100-4-IS510-U
  • Size / Dimension
    13.780Lx4.134W x 3.268 H 350.00mmx105.00mmx83.00mm
  • Power (Watts)
    400W
  • Power Rating
    400W
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Voltage - Supply
    85V~265VAC
  • Current - Output
    0A~4A
  • Voltage - Output
    0V~100VDC
  • Ripple
    8mV
  • Voltage Regulation - Line
    2mV + 0.01%
  • Voltage Regulation - Load
    2mV + 0.01%
  • Accuracy - Voltmeter; Ammeter
    0.5% + 1 count
  • Current Regulation - Load
    5mA + 0.01%
  • Current Regulation - Line
    2mA + 0.01%
  • Height
    83.0072mm
  • Length
    350.012mm
  • Width
    105.0036mm