  • Z100-8-IS510-U
Z100-8-IS510-U
advertisement
Manufacturer No:
Z100-8-IS510-U
HK JDW NO:
778-Z100-8-IS510-U
Package:
Datasheet:
Z100-8-IS510-U
Description:
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-100V
Step5Bar-code shipping tag
Z100-8-IS510-U
  • Size / Dimension
    13.780Lx4.134W x 3.268 H 350.00mmx105.00mmx83.00mm
  • Power (Watts)
    800W
  • Power Rating
    800W
  • Max Power Dissipation
    800W
  • Voltage - Supply
    85V~265VAC
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Output 1
    100V
  • Wire/Cable Type
    Power Cord
  • Current - Output
    0A~8A
  • Voltage - Output
    0V~100VDC
  • Current - Output 1
    8A
  • Ripple
    10mV
  • Voltage Regulation - Line
    2mV + 0.01%
  • Voltage Regulation - Load
    2mV + 0.01%
  • Accuracy - Voltmeter; Ammeter
    0.5% + 1 count
  • Current Regulation - Load
    5mA + 0.01%
  • Current Regulation - Line
    2mA + 0.01%
  • Height
    83.0072mm
  • Length
    350.012mm
  • Width
    105.0036mm